GalaxiForum

Geri git   GalaxiForum > .....::::: Sinama :::::..... > Sinama > Film Eeştiri Ve Önerileri

Seçenekler
Alt 16-09-2018, 09:38   #1
kuzey
Administrator

kuzey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Ünvan
Rep:: 13
Rep Puanı : 95
Rep Derecesi : kuzey is on a distinguished road
Teşekkür durumu
Teşekkür Etti: 0
16 Mesajınıza 17 Teşekkür Edildi
Standart sosyal ag

Sponsored Links
Merhaba sinema severler sizlere aslında sürekli aktif olarak kullandığınız Facebook’un nasıl ortaya çıktığını anlatan filmi önereceğim. Film 2003 yılında geçmektedir. Mark Zuckerberg ve arkadaşının Facebook’u nasıl yollardan geçerek nasıl bir deneyimler yaşayarak kurduğunu bize anlatıyor. Mark Zuckerberg bir gece kız arkadaşı tarafından terk edilir. Sarhoş kafa ile ondan intikam almak ister ve bunun açısını Harvard Üniversitesi’ndeki kızlardan çıkartır. Önce bir algoritma yazarak Harvard Üniversitesi’nin sistemine sızar ve tüm kızların fotoğraflarını indirir. Sonra bu fotoğraflardan oluşan Facemash adında bir web sitesi kurar. Site hangi resmin daha güzel olduğunu seçen bir oylama sistemidir. Site kısa sürede yayılır. Harvard ağı bu veri trafiğini kaldıramaz ve çöker. Harvard Üniversitesi’nin gizlilik kurallarını ihlal ettiği için Mark Zuckerberg bir ceza alır. Sonradan değişimlere uğrayarak gelişen bu fikirden Facebook adındaki bu sistem oraya çıkmıştır. Bu web sitesi ilk önce Harvard içerisinde kullanılır. Sonradan diğer üniversitelere yayılarak günümüze kadar popüler şekilde gelmiştir. Filmde Jesse Eisenberg, Justin Timberlake, Andrew Garfield gibi bilindik oyuncular yer almaktadır. Sıkılmadan izleyebileceğiniz bir filmdir. Şimdiden iyi seyirler.
www.galaxiforum.com - [Üye Olmadan Linkleri Göremezsiniz. Üye Olmak için TIKLAYIN...] IMDb Puanı 7,7/10
Yapım Yılı 2010
Süre 2 Saat 0 Dakika
Tür Biyografi, Dram
kuzey is offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks

Tags
sosyal

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler